Eğitim anket yazılımı nedir?

Bir eğitim anketi yazılımı, üniversite ve kolej öğrencilerinden, öğretim üyelerinden ve mezunlardan eğitim kurumuyla ilgili çeşitli konu ve konularda doğru ve dürüst geri bildirim toplamanın hızlı ve akıllı bir yolu olarak tanımlanır. Üniversiteler ayrıca, anketlere katılmak ve gerektiğinde geri bildirim toplamak için ebeveynleri de içerir (fakat fakülte ve öğrenciler öncelikle bunu kullanır). Bir eğitim anketi yazılımının benimsenmesi, fakülte, öğrenci ve velilerin düşüncelerini paylaşmalarına olanak tanıyarak eğitim kurumlarını başarıya giden yolda tutar.

Bir eğitim anketi yazılımının faydaları nelerdir?

Eğitim kurumları, öğrenciler ve öğretim üyeleri bir eğitim anketi yazılımının avantajlarından yararlanır. Bu paydaş faydalarının her birine dikkatlice bir göz atalım.

Öğrenci avantajları: Bir eğitim anketi yazılımı tasarlanırken öğrenciler birincil odak noktasıdır. Öğrenciler araştırma projeleri, tezler ve tezler yürütmek için anket yazılımını kullanır. Yüksek öğrenim öğrencileri, araştırmalarını yürütmek için özellikle çok sağlam bir araca ihtiyaç duyarlar. Öğrencileri kağıt anketler toplama zahmetinden kurtarır, ‘kötü veri’ riskini ortadan kaldırır ve daha basit veri analizini teşvik eder. QuestionPro’nun öğrenci anket yazılımı, yeni başlayanlar ve stajyerler tarafından kullanılabilecek kadar kolay ve doktora öğrencileri tarafından da kullanılabilecek kadar karmaşıktır.

Üniversite, kolej ve eğitim kurumu faydaları: Yüksek eğitim kurumları, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin memnuniyet ve performans düzeylerini sürekli olarak ölçer. Toplanan verilerle, temel nedenleri belirler ve karşılaşılan sorunları ele alırlar. Üniversiteler ve eğitim kurumları, kurumsal kör noktaları ortadan kaldırmak, deneyim sürücülerini tahmin etmek, mezun katılımını iyileştirmek ve başvuru sahibi deneyimini geliştirmek için bir eğitim anketi yazılımı kullanır.

Fakülte faydaları:  Somut bir öğrenci-öğretmen ilişkisi, etkili öğretime katkıda bulunur ve okullarda ve üniversitelerde öğrencilerin başarısını artırır. Fakülte, dersleriyle ilgili öğrenci geri bildirimi toplamak için çevrimiçi anketler kullanır. Öğretim üyeleri ve öğretmenler, ders değerlendirmesinden müfredat dışı etkinliklere, fakülte memnuniyet düzeylerini ölçmeye kadar, eğitim anketi yazılımını kullanır.

Eğitim anket yazılımlarının uygulamaları nelerdir?

Çevrimiçi eğitim yazılımı, öğrenciler, öğretim üyeleri, veliler ve mezunlar gibi çeşitli paydaşlardan dürüst ve açık geri bildirim almanın akıllı bir yoludur. Aşağıdaki şekillerde kararlar almak ve iyileştirmeler yapmak için bir eğitim anketi yazılımı uygulanabilir:

 • Eğitim sonuçlarını iyileştirin: Eğitmenleri ve kurs geri bildirimlerini değerlendirmek için. Neyin eksik olduğunu ve fakültenin eğitim sonuçlarını iyileştirmek için neler yapabileceğini anlayın.
 • Veli geribildirimi: Veli geribildirimi, enstitünün 360 derecelik bir çalışmasının yürütülmesinde hayati bir rol oynar ve öğrenci deneyimini geliştirir.
 • Öğrenci tutumunu ve memnuniyetini yakalayın: Kurum, öğrenci çevreleri, öğretim üyeleri ve eğitim kurumunun diğer bağlı kuruluşları arasında isimsiz anketler yürüterek doğru geri bildirim toplar. Geri bildirimlere dayalı olarak daha fazla iyileştirme yapılır.
 • Fakülte memnuniyet seviyesi: Fakülte memnuniyet seviyesi, eğitim alanında bir endişe kaynağıdır. Eğitim kurumları, öğretmenlerin memnuniyet düzeylerini anlamak için anketlerden yararlanır ve öğretim deneyimlerini iyileştirmeye çalışır. 
 • Mezun deneyimi: Enstitüler, içgörü toplamak ve kurumsal kaliteyi anlamak ve geliştirmek için mezunlarla anket yapar. Ayrıca mezunların kuruma fon sağlama ve parasal bağış yapma konusundaki ilgisini de ölçerler.

Eğitim anketi yazılım şablonları

Neden eğitim anketi yazılımını kullanmalısınız?

Eğitim anket yazılımı, öğrencilerden, öğretmenlerden, velilerden ve mezunlardan dürüst geri bildirim toplamak için kullanılır. Yazılımı sadece eğitim kurumu değil, öğretim üyeleri ve öğrenciler de kullanabilir. Çalışmaya ve araştırmanın türüne bağlı olarak, araştırmacılar anket sonuçlarını dakikalar içinde oluşturabilir, gönderebilir ve analiz edebilir. Bir üniversite, öğrencilerine ve öğretim üyelerine, üniversiteye özgü araştırma çalışmalarından yararlanmaları, üçüncü taraf araştırmaları yürütmeleri, öğrenciler ve öğretim üyeleriyle anket yapmaları ve bir öğretim değerlendirme mekanizması benimsemeleri için bu platformu sunar. Anket aracını kullanan öğrenciler, araç yetkinliği kazanarak gelecekte profesyonel yaşamlarında onlara fayda sağlar. Bir eğitimci olarak eğitim kurumları, öğrencilere bilimsel bir araştırma aracı kullanma fırsatı sunar.

Öğrenciler kolejde/okulda mutlu ve memnunlarsa, daha çok çalışma ve daha iyi sonuçlar elde etme eğilimindedirler. Eğitimciler, akademik kurumun gelişim alanlarını keşfedebilir ve öğrencilerin öğrenme deneyimini geliştirebilir ve fakülte ve personel için öğretim ortamını iyileştirebilir. Ebeveynler ayrıca eğitim kurumunun nasıl yönetildiğine ilişkin görüşlerini ve algılarını dile getirir ve iyileştirmeler önerir.

QuestionPro’nun eğitim anketi yazılımının özellikleri

QuestionPro’nun akademik araştırma anket yazılımı , araştırmalarını güçlendirmek için 5000’den fazla üniversite ve kolej tarafından güvenilen, dünyanın en popüler eğitim yazılımıdır. Araştırmacıların gerçek insanlardan toplanan akıllı verilere ve analitiklere dayalı akıllı kararlar almasına yardımcı olur. İşte bu nedenle, QuestionPro’nun eğitim anket yazılımına ve yüksek öğretim kurumları tarafından en çok aranan özelliklere geçiş yapmalısınız – parmaklarınızın ucunda.

 • Herkes için tek bir platform: QuestionPro’nun akademik araştırma yazılımı öğrenciler, öğretim üyeleri ve enstitü tarafından kullanılabilir. Bir lisans tüm amaçlara hizmet eder.
 • Gelişmiş anket mantığı: Dallandırma, ayıklama, borulama metni, döngü entegrasyonu, bileşik dallandırma ve çok daha fazlası gibi gelişmiş mantık seçeneklerini kullanarak hızlı anketler oluşturun.
 • Güçlü liste yönetimi ile dağıtım: Anketleri web sitelerine ve bloglara yerleştirerek erişimi genişletin. Sosyal medya entegrasyonu ve e-posta entegrasyonundan yararlanın.
 • Veri güvenliği: Veri güvenliği bizim önceliğimizdir. Anket aracımız SSL güvenli, ABD/AB Güvenli Liman sertifikalı ve SSAE16/SOC-2 sertifikalıdır. Endişelenmeden anketler oluşturun ve dağıtın.
 • Gelişmiş veri analitiği: Yepyeni araştırma analitiği paketine erişin. Konjoint analizi, maksimum fark, fiyat duyarlılığı, korelasyon analizinden yararlanın. Gerçek zamanlı grafikler ve analizler, trend çizgileri oluşturun ve sonuçları SPSS ve google suite ile entegre edin.
 • Özel çözümler: Tüm eğitimci ortaklarımıza bir dizi özel çözüm sunuyoruz. Özel komut dosyası oluşturma, özel tasarım, veri içe aktarma, entegrasyon hizmetleri, çok dilli çeviriler hakkında bize sorun veya profesyonel bir eğitim oturumu talep edin.

Neden QuestionPro’nun eğitim anketi yazılımını kullanmalısınız?

Yüksek öğrenim için QuestionPro yazılımı, üniversitelerin, kolejlerin, okulların, fakültelerin, öğrencilerin, doktoraların, stajyerlerin, mezunların ve eğitim enstitüsüne bağlı tüm kişilerin araştırma ihtiyaçlarını karşılar. Bu uygun maliyetli anket araştırma aracı, onlara bilimsel bir anket oluşturma ve analiz platformuna sınırsız erişim sağlar. 5000’den fazla üniversite ve 1 milyondan fazla öğrenci, araştırmalarını oldukça indirimli bir fiyata güçlendirmek için QuestionPro ile zaten ortaklık kurdu.

Özellikle öğrenciler tarafından yürütülen araştırma çalışmalarının önemini anladığımızdan, anket sorularının sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur. Ayrıca, bir araştırma için anket sayısı ve katılımcı sayısı için belirlenmiş bir sınır yoktur. 

Öğrenciler, dünyanın en büyük hazır 300’den fazla anket şablonu veritabanına erişebilir. Likert Ölçeği, Van Westendorp ölçeği, Semantik Diferansiyel Ölçeği ve Net Promoter Skoru gibi 80’den fazla hazır soru türünü kullanarak kolayca anket oluşturabilirler. Tam anket özelleştirmesi, araştırmacının ihtiyaçlarına göre anket görünümünü ve hissini uyarlamak mümkündür.

Anketleri dağıtmak ve yanıtları gerçek zamanlı olarak toplamak e-posta, mobil ve SMS anketleri kullanılarak mümkündür. Saha araştırması yapan öğrenciler, çevrimdışı veri toplamayı destekleyen QuestionPro mobil uygulamasından yararlanabilirler.

Çevrimdışı toplanan yanıtlar, bir internet bağlantısının kullanılabilirliği üzerine senkronize edilir. Bu yanıtlar, özelleştirilmiş anket panomuzda otomatik olarak raporlanır ve analiz edilir. Araç, gerçek zamanlı özet ve pivot tablolar oluşturur. Bu verileri dışa aktarmak, bir düğme tıklamasıyla mümkün ve kolaydır. Anket verilerini doğrudan Excel, SPSS veya CSV’ye aktarabilirsiniz. Sonuçları biçimlendirilmiş Microsoft Word ve PowerPoint raporlarıyla veya profesyonel bilgi grafikleri oluşturarak paylaşabilirler. Ve elbette, sizi desteklemek için 7 gün 24 saat hazırız.