Etkili araştırma için anketlerinizi kolayca yazdırın

 

Kağıt taraması nedir?

Kağıda yazdırılan çözünürlüğe kağıt taraması denir. Kağıt anketler modası geçmiş görünebilir, ancak birçok pazar araştırmacısı hala bunları kullanıyor. Çevrimiçi araçlar, araştırma anketlerinizi e-posta, QR kodu, mobil uygulama, web sitesi ve sosyal medya gibi medyalardan bağımsız olarak kağıt üzerinde dağıtmanıza olanak tanır. Kağıt anketler, yanıt oranlarını ve ulaşılması zor hedef kitleleri artırır.

Bazen, anketin fiziksel bir kopyası, çevrimiçi bir kopyaya erişimi olmayan kişilerle paylaşılır. Kağıt Anket Oluşturucu, anketinizin tamamını yazdırmanıza veya Word veya pdf’ye aktarmanıza olanak tanır.

Kağıt anketler, hedeflenen tüm katılımcılara eşit yanıt verme fırsatı verir. Ayrıca OneNote, Google Drive gibi uygulamalara ve cihazınızda yüklü olan diğer uygulamalara da yazdırabilirsiniz. Bu yazdırılabilir anket oluşturucu, yanıtları kağıda yazdırmanıza da olanak tanır.

Soru listesini yazdırmak istemiyorsanız, PDF dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Hedefi “PDF Olarak Kaydet” olarak değiştirebilirsiniz. Pazar araştırmacıları, çözünürlüğü taramak ve yanıtları senkronize etmek için karton kapaklı bir tarayıcı kullanır. Cevaplar çevrimiçi olarak iletildiğinde, anket yazılımı istatistiksel raporlar oluşturabilir. Bunları excel, pdf veya SPSS formatlarında dışa aktarabilirsiniz.

Kağıt silme örneği

Bir kurs değerlendirme anketi yazdırmanız gerektiğini varsayalım. Baskı önizleme, tüm soruları yanıt seçenekleriyle birlikte görüntüler.

kağıt anketler

Cihazınızda yapılandırılmış bir yazıcı yoksa, bilgisayarınızda kurulu olan ve dosyayı yazmak için en uygun uygulamayı seçeceksiniz.

Kağıt tarama yazılımı nasıl kullanılır?

1. Anket platformunda bir anket oluşturun

Yazılım kullanarak yazdırılabilir bir kağıt anket oluşturmak için temel ve gelişmiş soru türlerini kullanarak bir araştırma tasarlayın. Bu noktada yazı tiplerini, rengi, başlığı ve alt bilgiyi markanızın tonuna uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Kağıt anketler mantığı ve programlamayı desteklemediğinden, hedef kitlenizle alakalı sorular eklediğinizden emin olun.

2. Çözünürlüğü yazdırın

Anketi yazdırmadan önce tasarımınızı önizleyin. Aslında kağıt üzerinde nasıl görüneceğine dair bir fikir verir. Kopya sayısını, düzeni, rengi, kağıt boyutunu, yaprak başına sayfa sayısını ve daha fazlasını belirtebilirsiniz.

3. Basılı anketi dağıtın

Formları dağıtma (dağıtma) ve hedef kitlenizden geri bildirim toplama eylemi.

4. Veri toplama

Yanıtlarla etiketlenmiş kağıt anketler toplayın. Katılımcıların zorunlu soruları yanıtlayıp yanıtlamadıklarını kontrol ettiğinizden emin olun.

5. Veri indirme

Verileri İçe Aktar formunu indirin ve yanıtları manuel olarak girin. Verileri girdikten sonra , harici anket verilerini içe aktarmak için şablonu tekrar QuestionPro Surveys’e yükleyin.

6. Veri analizi

Yanıtları analiz edin, raporlar oluşturun ve bunları pdf formatında dışa aktarın. veya xls. veya doc. Raporları ekibinizle veya sosyal medya platformlarında da paylaşabilirsiniz.

Basılı kağıt tarama kullanımları

 • Basılı Belgeler Gerektiren Düzenlemeler Çoğu devlet kurumu faaliyetlerini standart hale getirmiş olsa da, zaman zaman bazı uyum için kağıt belgeler gerekir. Bu gibi durumlarda, şirketlerin veri toplama için bir soru listesi yazdırması gerekir.
 • Sınırlı İnternet Bağlantısı : İnternet erişimi olan katılımcılar kağıt anketleri yanıtlayabilir. Bu nedenle, hedef kitle örneğinden mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmaya çalışırlar.
 • Teknoloji konusunda bilgili olmayan katılımcılar  : Çoğu eğitimli insan çevrimiçi anketleri kullanır çünkü bunlar yalnızca kullanışlı değil aynı zamanda çevre dostudur. Bununla birlikte, teknolojiden anlamayan ve çevrimiçi formlardan hoşlanmayanlar, soruları kağıt üzerinde yanıtlama eğilimindedir. Örneğin, yaşlılar, müşterilere yönelik kağıt bir anketi yanıtlamayı tercih edebilir. Bu katılımcılar için, çevrimiçi anket sistemleri, anketin çıktısını alma özelliği sağlar.

Kağıt Anketlerin Avantajları

 • İnternet bağlantısı yok : Basılı anketlerin, katılımcıların soruları yanıtlayabilmesi için internet bağlantısına ihtiyacı yoktur. Yanıtları çevrimdışı (toplama) eylemi çevrimiçi hesabınıza aktarılabilir
 • Bak ve hisset : Basılı anketler, bilgisayar ekranında gördüklerimizle karşılaştırıldığında mükemmel görünürlüğe sahiptir. Beyaz bir arka plan ve okunması kolay bir yazı tipi ile mükemmeldirler.
 • Uzun sorular için ideal : Basılı ankette yanıtlayanlar 3-4 satırlık uzun sorular yazmaktan çekinmezler, ancak çevrimiçi formatta kısa tutmanız önerilir.
 • Daha yüksek yanıt oranı  : Web anketlerinin kaçırmadığı hedef kitlelere ulaşabildikleri için kağıt anketler ile genel yanıt oranı artar.
 • Daha Az Yanıtlayan İçin En İyisi: Basılı  formlarınızı, teknoloji konusunda tam anlamıyla bilgili olmayan sınırlı sayıda yanıtlayıcıya dağıtmak istiyorsanız, kağıt anketler doğru seçimdir.

Kağıt anketleri kullanırken akılda tutulması gereken noktalar

 • Uygun maliyetli  : Kağıt anketler, çevrimiçi araştırmalardan daha pahalı bir veri toplama yöntemidir. Pazar araştırmacıları, anketi ekipleriyle paylaşabilir ve en iyi araştırma anketini oluşturmak için işbirliği yapabilir.
 • Güvenlik  : Çevrimiçi anketler, kağıt anketlerden daha güvenlidir. Çevrimiçi araçlar, bir parola doğrulama katmanı ekler. Bu nedenle, soruları yalnızca geçerli yanıtlayıcılar yanıtlayabilir. Basılı bir anket söz konusu olduğunda, dürüst olmayan katılımcıların cevap vermemesine dikkat edilmelidir. Ayrıca, çözüme erişememeleri için yetkisiz kişilerden kurtarılmalıdır.
 • Global Kitle  : Kağıt anketlerle global bir kitleye ulaşmak mümkün değilken, online anketler saniyeler içinde dünyadaki herkese ulaşabiliyor.
 • Desteklenen Soru Türleri : Makaleler, Isı Haritası, TubePulse, Dosya Yükleme vb. gibi gelişmiş soru türlerini desteklemez. Katılımcılardan bir video izlemelerini ve buna dayalı olarak soruları yanıtlamalarını isteyemezsiniz. Bu nedenle, kağıt anketler sorabileceğiniz soru türlerini sınırlar.

Kağıt kamuoyu yoklamalarını nasıl yazdırırsınız?

Bu özelliği nasıl kuracağınızı ve kullanacağınızı , Yazdırmayı Tarama bölümündeki yardım dosyamızda öğrenin .