עיצוב סקרי שביעות רצון לקוחות (CSAT) בצורה הנכונה הוא חיוני כדי להבין ולאמוד את חווית הלקוח (CX) . אם לא נעשה נכון, זה יותר גרוע מאשר לא לסקור את הלקוחות שלך בכלל. הנתונים שתקבלו באמצעות סקרים מעוצבים בצורה גרועה יפגעו במחקר, בתגובות לסקרים ואסטרטגיית הלקוח. תיארנו עשרה שלבים או עקרונות מפתח לעיצוב סקרי CSAT בצורה יעילה. אנו מקווים שאלה יעזרו לך לקבל תגובות גבוהות יותר ותובנות טובות יותר.

כיצד לעצב סקרי שביעות רצון לקוחות בצורה יעילה?

1. הגדר את מטרת הסקר שלך

סקרי לקוחות הם מסוגים רבים; אתה יכול לבצע אותם כדי לקבוע את חווית הלקוח, שביעות רצון הלקוח , אורך חיים של המוצר וכו'. זה אומר את השאלות שלך; הזרימה שלהם תשתנה עם מטרת הסקר. הגדר את מטרת הסקר שלך ואז תגיע אליה. זה יהפוך את הסקרים שלך לבעלי השפעה ויחסוך לך זמן, וישפר את שיעור התגובה שלך לסקר.

2. קבל את הציון שלך ראשון

אנו ממליצים לך לקבל את הדירוג הכולל מיד בתחילת סקרי ה-CSAT שלך . זה נמנע מכל תרחיש של הטיה של השפעה באמצעות שאלות מרמזות או קשות או בררניות. הצבת הציון הכללי שלך לקראת הסוף עשויה לדלל את החשיבות והתקפות של שאלת הדירוג שלך.

3. הגבל את השאלון שלך

ככל שסקרי ה-CSAT שלך יימשכו זמן רב יותר, כך יותר אנשים ינשרו. אתה לא רוצה לעצב סקרים ארוכים; הלקוחות או המשיבים שלך יישרו מעייפות הסקר. הרעיון הוא לקבל תשובות מכל או ממספר הלקוחות המקסימלי, לא רק מאלה שהספיקו לענות על הסקר שלך.

4. הימנע משאלות אישיות בסקרים שלך

הכללת שאלות אישיות בסקרים שלך מרתיעה ומוציאה ממנה את האלמנט של להיות אנונימי. אף מגיב לא ירצה לעולם לחשוף מידע אישי, ושאלות כאלה הן מביכות ופוגעניות. היו אמפתיים, האם תרצו לענות על שאלות אישיות בסקר מקוון?

5. ספק תגובות ישירות ופשוטות

הימנעות מסיבוך של המשיבים בסקר על ידי בקשתם 'להעריך', 'להעריך' או 'למדוד' את הניסיון, הרכישה, שביעות הרצון או ההחלטה שלהם. שמור על זה פשוט עבורם לבחור ותוכל להבין ולהסיק מסקנות.

עיצוב סקרי שביעות רצון לקוחות

6. נצלו את חווית הלקוח

אם תסקר את הלקוחות שלך זמן קצר לאחר החוויה שלהם, סביר להניח שתקבל תגובות טובות יותר ותגובות או הערות טריות במוחם. זה חיוני כדי לגשר על פערים שעלולים להתקיים בהבטחת CX מעשיר.

7. הימנעו מז'רגון

זה בטוח לא להשתמש בז'רגון ולהיות ספציפי בסקרים שלך לקבלת התשובות הטובות ביותר האפשריות ומקסימום תגובות. מנהלי סקרים רבים משתמשים בז'רגון, מה שמבלבל את המשיבים, במיוחד אם מדובר בז'רגון פנימי או ספציפי לתעשייה.

8. אל תשלחו תזכורות תכופות

אמנם לא כל הלקוחות יגיבו לסקרים שלך, אבל זה לא נכון להטיף בהם תזכורות. להזכיר להם פעם אחת זה בסדר; עם זאת, כל דבר מעבר לכך מיותר. תזכורות תכופות עשויות לגרום להם לרצות לבטל את הרישום להודעות האימייל או לסקרי הלקוחות שלך.

9. היצמד לשיטות העבודה המומלצות לעיצוב סקרים מקוונים

האפקטיביות של סקר תלויה עד כמה הוא מאוזן ומובנה בהסתכלות על תגובות חיוביות ושליליות כאחד. הקפדה על שיטות העבודה המומלצות תבטיח שתגובת הסקר ושיעורי השלמת הסקר יהיו בריאים. שנה את סוגי השאלות שלך כדי למנוע עייפות סקר ומונוטוניות. אם אתה רוצה ליצור סקר ממותג, זכור את הטיפים האלה לעיצוב סקר .

10. השתמש בפלטפורמת סקרים מקוונת מתאימה

שימוש בפלטפורמת סקרים מקוונת מתאימה הוא חיוני להצלחתך. ישנן פלטפורמות רבות בחוץ, אך לא כולן מציעות את אותן תכונות ועשויות להתאים ביותר לעסק שלך. QuestionPro CX היא הפלטפורמה האידיאלית לתת מענה לכל צרכי סקר ה-CX שלך. הוא מספק תובנות בזמן אמת המסייעות למותגים לספק חוויות לקוח יוצאות דופן.