אם אתה מנהל עסק, ודאי שמעתם על המונח – ממוקד לקוח. אבל בעולם של היום, זה הפך להיות כל כך חשוב שהצלחתו של ארגון כבר לא תלויה רק ​​בריכוזיות הלקוח. חברות צריכות להיות אובססיביות לגבי לקוחות ולחשוב ללא הרף כיצד הן יכולות לשפר את חווית הלקוח. בלב התרגיל הזה עומדת שביעות רצון הלקוחות. 

מהי שביעות רצון לקוחות?

שביעות רצון הלקוח  היא מידת התאמת הציפיות של הלקוחות ממוצר או שירות.

אמנם לא ניתן לגעת בו ולראותו, אך ניתן למדוד אותו על ידי איסוף נתונים. חברות יכולות לשאול שורה של שאלות ללקוחות שלהן, ועל סמך תשובותיהן ניתן להחליט אם הלקוחות מרוצים או לא.

סקר מקוון הוא אחת השיטות הנפוצות ביותר לאיסוף נתוני שביעות רצון לקוחות. אמנם ישנם מספר סוגי שאלות בסיסיים ומתקדמים, אך ניתן לחלק את הנתונים שנאספים על ידם לשתי קטגוריות.

 • נתונים כמותיים: ניתן לכמת נתונים מסוג זה ולהשתמש בהם להפקת דוחות סטטיסטיים.
 • נתונים איכותיים: סוג זה של נתונים קשור למושגים מופשטים כמו רגשות, ביטויים וכו' שלא ניתן לכמת באופן כללי. עם זאת, עם ההתפתחויות האחרונות בעיבוד שפה טבעית ובינה מלאכותית, ניתן להשתמש בנתונים טקסטואליים כדי לחלץ מהם תובנות משמעותיות.

הנתונים הכמותיים והאיכותיים חשובים ומשמשים כדי לקבל תצוגה הוליסטית של עד כמה הלקוחות מרוצים.

מדוע שביעות רצון הלקוחות כל כך חשובה?

כאשר אתה במצב שאתה צריך לבחור מבין אפשרויות רבות, אתה צריך ליצור לעצמך נישה. 

שביעות רצון הלקוחות יכולה להוות בידול כאשר אתה צריך להתחרות במוצרים דומים אחרים. אם מישהו השתמש במוצרים או בשירותים שלך וחווה חוויה חיובית, הוא יבחר במוצרים או בשירותים שלך על פני המתחרים שלך.

הלקוחות הם מה שהעסק שלך שורד ממנו. לפיכך, חיוני שהם מאושרים. כמו כן, חשוב לא פחות שהם ימשיכו להיות מרוצים. יש לבקש מהם משוב באופן קבוע כדי ללמוד יותר על מסע הלקוח שלהם.

סקר שביעות רצון הלקוחות עוזר לך לגלות מהם התחומים שהם אוהבים במוצרים ובשירותים שלך, אבל חשוב מכך, מה הם היו רוצים לשפר. אבל אתה יכול להפיק את התובנות הנכונות מהסקר שלך רק אם השאלות מנוסחות נכון.

להלן כמה מהדוגמאות המצוינות של סקרי שביעות רצון לקוחות שמצאנו שכדאי לקבל השראה.

תבניות סקר שביעות רצון לקוחות בחינם

דוגמאות פורצות דרך לסקר שביעות רצון לקוחות

 1. נייקי

נייקי

נייקי נחשבת לאחת החברות שנותנות חשיבות רבה למשוב של לקוחותיה. סקר שביעות רצון הלקוחות שלהם נועד לדעת יותר על החוויה של המבקרים בחנות שלהם. עם זאת, יכולים להיות דברים רבים בחנות שיכולים להשפיע על החלטת המבקר לקנות מוצר.

חלק מהגורמים שיכולים להשפיע על רמת שביעות הרצון של לקוחות נייקי שקונים בחנות הם

 • מיקום מוצר
 • סידור מוצרים
 • טווח מוצרים
 • התנהגות הצוות
 • שירות הצוות
 • ברכת צוות
 • מיקום החנות
 • מתקני חנות
 • אווירה בחנות

נייקי מבינה שמכיוון שיש כל כך הרבה גורמים שמשפיעים על התנהגות הלקוחות ועל ההחלטות שלהם, צריכות להיות שאלות ספציפיות לכל אחד מהם.

בדוגמה שלהלן של סקר שביעות רצון לקוחות, נייקי שואלת שאלות ממוקדות על האופן שבו ברכות הצוות משפיעות על החלטת הרכישה שלהם. הנשאלים יכולים לדרג את החוויה שלהם בקנה מידה שנע בין חוסר השפעה כלל להשפעה חזקה מאוד. הם יכולים להסביר את הסיבה מאחורי בחירתם בתיבת ההערות וכן להשאיר הערות אחרות. תגובות טקסטואליות כאלה יכולות לשמש לניתוח טקסט כמו ניתוח סנטימנטים, ענן מילים ודוחות ניתוח טקסט אחרים.

דוגמאות לסקר שביעות רצון לקוחות מקווןדוגמאות של סקר שביעות רצון לקוחות

מאפיינים מרכזיים

 • עוזר להפריד את המשוב : מכיוון שיש שאלות לגבי גורמים משפיעים שונים, קל לגלות מהו המשוב עבור איזה גורם. זה הופך את הפקת הדוחות לקלה וברורה. תוכלו למצוא בקלות את הנתונים החשובים לכם וכך לחסוך זמן בהבנת הדוחות.
 • מדגיש תחומי שיפור ספציפיים : בדוגמה של סקר שביעות רצון הלקוחות שלהלן, נניח, אם הלקוח בחר ב-8 או 9, שזה קרוב להשפעה החזקה מאוד, נייקי הייתה מבקשת מהצוות שלה להמשיך לברך את הלקוחות באותו אופן. זה מרמז שברכת הצוות היא גורם משמעותי ביצירת מכירות וניתן ליישם אותה גם בחנויות במקומות אחרים.
 • קל לגלות איזה גורם צריך להשתפר בכמה : מכיוון שהסקר שלהלן משתמש בקנה מידה מספרי, החברה יכולה לכמת בקלות כמה צריך שיפור בתחום מסוים. כמו כן, זה עוזר בהשוואת תוצאות עם משוב היסטורי. לכן, אם יש שיפור של 4 נקודות מ-4 נגיד ל-8, החברה יכולה להיות בטוחה שחווית הלקוח השתפרה.
 • מראה ותחושה מותאמים אישית : זוהי תכונה בולטת נוספת של השאלון לעיל כדי להתאים לסגנון המותג שלהם. עסקים כמו נייקי צריכים ליצור סקרים ממותגים מכיוון שהם נקודות מגע עם לקוחות. ובדיוק כמו החנויות והאתר הקמעונאי שלהם, הם צריכים להעביר את קול המותג שלהם גם באמצעות סקרי שביעות רצון של לקוחות.
 • סרגל התקדמות : סרגל התקדמות נותן ייצוג חזותי של אחוז השלמת הסקר. זה עוזר למשיבים להעריך כמה זמן ייקח להשלים את הסקר. זוהי דוגמה טובה למרכזיות לקוח, שבה יוצר הסקר עיצב את הסקר תוך התחשבות במשתמשי היעד שלו. עיצוב סקר כזה משפר את החוויה הכוללת של המשיבים ועוזר להשיג שיעור השלמה גבוה יותר.

2. SubWayרכבת תחתיתSubWay משתמשת ברשת מתקדמת כדי לאסוף משוב מלקוחות. אתה יכול לבחור אפשרות מהרשימה הנפתחת עבור שירות ספציפי ולבחור דירוג על סמך החוויה שלך. אתה יכול גם לבחור סיבה לדירוג שלך מרשימה נפתחת אחרת.

דוגמה זו של סקר שביעות רצון לקוחות היא אחד השאלונים התמציתיים ביותר. זה מפיק את המקסימום משטח המסך ובו בזמן אוסף הרבה תגובות משמעותיות מהמגיבים. לסקרים כאלה יש שיעורי תגובה והשלמה גבוהים יותר. חוקרי שוק וארגונים צריכים להשתמש בעיצוב כזה כדי להציע חוויה נהדרת למשיבים שלהם.

דוגמאות לסקר שביעות רצון לקוחות בחינם

מאפיינים מרכזיים

 • קצר וחד : סקרי שביעות רצון הלקוחות יכולים להיות ארוכים מאוד מכיוון שבאופן כללי, ארגון זקוק למשוב מהלקוחות שלו לגבי כל כך הרבה נקודות. לכן, זו אומנות ליצור שאלון שלא רק שימושי לעסקים, אלא שגם לקוחות ירגישו נאלצים לענות. כאן, SubWay תפסה את האמנות והגיעה עם סקר מדויק, קומפקטי וגם אסתטי.
 • לא חוזר על תוויות קנה מידה : SubWay השתמשה ברווח הכותרת כדי לציין כיצד הם מפרשים את תשובות המשיבים. כאן, הם ציינו ש-10 מייצג מרוצה מאוד ו-0 מייצג חוויה לא מספקת כלל. כפי שאתה יכול לראות, ישנן שאלות רבות המשתמשות בסולם מטריצה ​​רב-נקודתי בסולם של 0-10. במקום לחזור על תוויות קנה מידה עבור כולן, הם ציינו זאת רק בחלק העליון.
 • שאלות מותאמות אישית : כדי להפוך את השאלה לרלוונטית לכל לקוח, ל-SubWay יש צנרת טקסט בטקסט השאלה. כלי סקרים רבים מציעים תכונה זו, המחליפה טקסט במקום משתנה בזמן הריצה. לכן, כאשר הנשאלים עונים על השאלה, הם מרגישים כאילו השאלון הותאם עבורם.
 • אפשרויות תשובה רלוונטיות : הרשימה הנפתחת כוללת אפשרויות תשובה שיכולות להיות תרחישים אפשריים בהחלט או סיבות מאחורי המשוב שלהם. הן השאלות והן התשובות מנוסחות היטב והן ספציפיות לענף שלהן. זה עוזר להם לקבל החלטות טובות יותר ולאסוף מודיעין בר-פעולה מהתוצאות.

3. Delta Airlines Delta Airlines הוא עוד עסק שחווית הלקוח ושביעות רצון הלקוחות חשובים לו מאוד. הם שואלים סדרה של שאלות שעוזרות להם למדוד את הפרמטרים האלה כדי שיוכלו להציע שירותים טובים יותר. כמו נייקי, ישנם גורמים רבים שמשפיעים גם על שביעות הרצון של לקוחות דלתא איירליינס. כמה מהגורמים המשפיעים ביותר הםדלתא איירליינס

 • התנהגות של דיילות
 • כבודה מותרת והטיפול בה
 • נוחות המושבים
 • בידור בזמן טיסה
 • ארוחות
 • חווית טיסה

מתוך אלו, התנהגותם של דיילות יכולה להוות בידול בכל הנוגע לחוויית הנוסעים בטיסה. אז, דלתא איירליינס יצרה סקר שירות קצר אך מפורט עבור הנוסעים שלה.

דלתא-סקר שביעות רצון לקוחות

מאפיינים מרכזיים

 • דוגמאות בטקסט השאלה : כדי להקל על הנוסעים לענות על שאלות, דלתא נתנה דוגמאות בטקסט השאלה. זה עוזר לנוסעים להחליט על האפשרות ולקבל הבנה ברורה של השאלה.
 • מכוונים לטוב ביותר : בשאלה האחרונה, במקום לשאול שאלה כללית שאומרת, "האם יש לך הערות או הצעות אחרות עבורנו?", דלתא שאלה שאלה מאוד ספציפית האם הם עמדו בציפיות שלהם או עברו את הציפיות שלהם. נוסעים. זה מעביר מסר ששביעות רצון הלקוחות חשובה להם. הם שואפים להפוך את עצמם לחברת התעופה הטובה ביותר ולכן מבקשים משוב והצעות ספציפיות שיהפכו אותם לטובים ביותר.
 • אפשרות לא רלוונטית: יוצר הסקר מבין שייתכן שהשאלה אינה רלוונטית לנוסע ולכן כדי לשקול תרחיש זה, הוא/היא הוסיף אפשרות לא רלוונטית כאחת מאפשרויות התשובות.

4. מקדונלדס

מקדונלדס

מקדונלד'ס הוא מותג המשתרע על פני יבשות ומשרת מספר עצום של לקוחות על בסיס יומיומי. שירות הוא מרכיב מרכזי בעסק שלהם ובהצלחה מאסיבית. McDVoice, הפורטל המקוון שלהם, מאפשר ללקוחות להזין את קוד הסקר מהקבלות שלהם. זה נוח ללקוחות לקחת סקרים ומראה ללקוחות שלהם שהמשוב שלהם חשוב. חשוב לציין שלקוחות עדיין יכולים לספק משוב, גם אם חסר קוד סקר.

מה שעוד יותר ראוי לציון הוא שהם מראים למשיבים היכן הם יאתרו את הפרטים שהם צריכים כדי למלא את הסקר. פרטים אלה יכולים לעזור להם לסנן תגובות ולקבל תצוגה מפורטת יותר של הנתונים.

מקדונלדס-1

מקדונלדס-2

 

מקדונלדס-3

 

מקדונלדס-4

macdonalds-4_001

מאפיינים מרכזיים

 • ערכות נושא של מותג : תבנית הסקר נושאת את הלוגו שלהם וגם עוקבת אחר הצבעים והנושאים של המותג שלהם. זה לא רק מעניק אותנטיות ואמינות לתבנית הסקר, אלא גם משפר את שיעור התגובה לסקר.
 • אפשרויות בחירה פשוטות : לסקר יש תיבות סימון כאפשרויות תשובה שלקוחות יכולים לבחור מהן בקלות. זה לא מסורבל על המשיבים ולא לוקח הרבה זמן למלא את הסקר. זה חוסך זמן, ואז אתה יכול להוסיף שאלה פתוחה בסוף לקבלת מידע נוסף.
 • מראה התקדמות : כמעט כל המותגים עורכים סקרי שביעות רצון לקוחות. חשוב לדעת מה הלקוחות שלך חושבים ומרגישים לגבי המותג שלך. תדירות הסקרים הללו תלויה בארגונים ובמיקוד המחקר שלהם. הלקוחות, לעומת זאת, מקבלים סקרים רבים מדי יום. ודא שהסקרים שלך הם תמציתיים, ממוספרים, ועם סרגל התקדמות הוא חיוני להפחתת הנשירה שלך מהסקר. סרגל התקדמות מאפשר למשיבים לדעת כמה שאלות נותרו ומשפר את שיעורי השלמת הסקר שלך.

5. FedEx

fedex

כדי לשפר ללא הרף את השירותים שלהם, FedEx עורכת סקרי שביעות רצון לקוחות עם כל לקוחותיה. הסקר שלהם מקבל את כל הפרטים הבסיסיים מהשאלות הראשוניות כמו סוג השירות שניתן, תאריך ושעת הביקור, מספר עסקה וכו'. המשיבים זוכים לדרג בסולם של 0-10, כאשר 10 מרוצים מאוד ו-0 להיות מאוד לא מרוצה. הם מקפידים לכלול שאלה של Net Promoter Score (NPS) כדי לראות מה הסיכוי שהלקוח שלהם יפנה את FedEx לעמיתיהם, לחברים ולמשפחה שלהם. זה עוזר להם לחשב את ציון ה-NPS שלהם ולגייס לקוחות כמקדמים, מתנגדים או פסיביים.

fedex-survey-4-1-1

fedex-survey-2-1-1

fedex-survey-5-1-1

מאפיינים מרכזיים

 • קבל את כל המידע : ביצוע סקרי לקוחות אינו מספיק; אתה צריך להוסיף גם את המשוב והחששות של הלקוחות. על ידי נטילת כל המידע החיוני בהתחלה, FedEx מבטיחה שהם יכולים לפנות ללקוחות בקלות, לקבל פרטים ולטפל בכל בעיה. זה גם שימושי לדעת מה עבד טוב עבור לקוחות מסוימים ולשכפל את זה עבור לקוחות אחרים.
 • סולמות דירוג : סולמות הדירוג המשמשים את FedEx עוזרים ללקוחות לבחור משוב מתאים. באמצעות המידע הזה, FedEx יכולה לראות בבירור עד כמה הלקוחות שלהם מרוצים או לא מרוצים מהשירות שלהם.
 • סרגל המסע : סקר הלקוחות מציין את התקדמות הסקר, ומאפשר למשיבים לדעת מהו אחוז השאלות שנותרו. זה עוזר להבטיח שלא תאבד את המשיבים באמצע הדרך ומשפר את שיעורי השלמת הסקר.

6. Walmart

walmart

לוולמארט פעילות באזורים רבים, מה שאומר שיש להם לקוחות הדוברים שפות שונות. עם סקרי הלקוחות של Walmart, הלקוחות יכולים לבחור את השפה שבה הם רוצים לענות על הסקר. זה בהחלט עוזר בשיפור שיעורי השלמת הסקר וקבלת תשובות כנות. השימוש בסקרים רב לשוניים גורם לאנשים להיות נוחים והוא בהחלט דרך מצוינת לאסוף משוב מלקוחות.

walmart-2

walmart-3

walmart-4

מאפיינים מרכזיים

 • סקרים רב לשוניים: Walmart תומכת בשפות שונות עבור סקרי שביעות רצון הלקוחות שלה. זה חשוב כדי לגרום ללקוחות שלך להרגיש בנוח ולהודיע ​​להם שהדעות והמשוב שלהם מוערכים מאוד.
 • מעורר משוב כנה: לסקרים שלהם יש אפשרויות שפה, הם נושאים את הלוגו שלהם, קל לענות עליהם ויש להם זרימה מבנית טובה מאוד. כל הגורמים הללו מעוררים אמון בקרב המשיבים ומעודדים אותם להשאיר משוב כנה וכנה. זה עוזר באיסוף מידע חשוב ובעל ערך כדי לחדד עוד יותר את פעולות הלקוחות שלו.

7. אפל

תפוח עץ

אפל מפורסמת בריכוזיות לקוחות, והיא משתקפת במוצרים ובשירותים שלה. יש להם כמה מהלקוחות הנאמנים ביותר בעולם. אפל רואה את חווית הלקוח בעדשה אחרת, והיא מופיעה ביוזמות השיווק ושירות הלקוחות שלה, מהדהדת מה שאמר סטיב ג'ובס המפורסמת, "עליך להתחיל עם חווית הלקוח ולחזור לכיוון הטכנולוגיה, לא להיפך ."

תפוח-1

תפוח 9

תפוח-11

מאפיינים מרכזיים

 • רדו לתחתית: כפי שניתן לראות בתבנית הסקר, הם סיפקו שפע של אפשרויות למשיבים. זה עוזר לאפל להצביע על סיבות ולהגיע לעומקן של הסיבות לפעולות הלקוחות. נתונים אלו יכולים להיות שימושיים בפיתוח מוצרים, קמפיינים שיווקיים, יוזמות נטישה של לקוחות וכו'.
 • סולמות דירוג: הם משתמשים בסולם דירוג כדי להבין את שביעות רצון הלקוחות והיבטים שונים אחרים שקל למשיבים למלא. הם גם מספקים שאלות פתוחות כדי להגיע לשורש הבעיות. המשיבים יכולים לבחור לספק מידע נוסף זה אם הם רוצים. הערות אלו הן חיוניות כדי לאפס בבעיות ספציפיות של לקוחות ולטפל בהן.
 • הפשטות היא המפתח: עיצוב הסקר והתבנית של אפל פשוטים למדי, נמנעים מכל הסחות דעת. זה עוזר להשאיר את המשיבים ממוקדים בסקר ובהשגת תוצאות טובות של השלמת סקר. תבניות שמשתמשות בהרבה צבעים ונושאים נוטות להסיח את הדעת ולהפריע.

איך ליצור סקרי שביעות רצון לקוחות טובים?

יצירת סקרי שביעות רצון לקוחות טובים שמניבים תוצאות רצויות תלויה בגורמים שלהלן.

1. עיצוב סקר

 • כתוב שאלות קצרות וברורות : השתמש בשילוב של שאלות פשוטות מרובות בחירה וסוגי שאלות מתקדמים כמו NPS, רשת מתקדמת, סולם תקציב וכו'. שיעור השלמת הסקר ירד אם המשיבים יראו טקסט באורך או יותר מדי שאלות בסקר. שאלת סקר טובה מבקשת רק פיסת נתונים אחת ואין לה שאלות מקוננות בתוכה. הימנע משימוש ב'ו' ו'או' בטקסט מכיוון שהנתונים עשויים להתברר כלא חד משמעיים. הימנע מהטיה, שליליות כפולות, שפה מורכבת, שאלות היפותטיות ומושגים קשים. 
 • התאם אישית את המראה והתחושה : האופן שבו הסקר שלך נראה יכול להשפיע על שיעור התגובה שלך. סקר עלוב למראה שאינו מעוצב בצורה מסודרת ידחה את המשיבים מלהשיב על השאלות. זה גם מקלקל את תדמית המותג, ומכאן שאתה יכול להפסיד עסקים. לפיכך, סקר שביעות רצון הלקוחות שלך יכול לשמש ככרטיס הביקור שלך, ולכן יש לעשות את כל המאמצים כדי לשקף את הקול והסגנון של המותג שלך. התאם אישית לוגו, צבע גופנים, ערכת נושא, כותרת עליונה, כותרת תחתונה והוסף לוגו לסקר שביעות רצון הלקוחות שלך כדי להיראות מקצועי.
 • הוסף היגיון ותכנות של הסקר : תן למשיבים שלך לראות רק שאלות שרלוונטיות עבורם. הפנה אותם לשאלות הנכונות תוך שימוש בהיגיון דילוג, הסתעפות, הצג/הסתיר שאלות ואפשרויות תשובות, ועשה אקראי את הסדר של השאלות והתשובות כדי למנוע כל סוג של הטיה.
 • השתמש בתבניות מוכנות: אם אינך בטוח אילו שאלות לכלול בסקר שלך, השתמש בתבניות סקר מוכנות. תבניות אלו מוכנות על ידי מומחים וניתן להתאים אותן לפי הצרכים שלך. הם חוסכים זמן ומוכנים לשימוש.

350+ תבניות סקר בחינם

2 . הפיצו סקר

 • בחר את הפלטפורמה הנכונה : כלי סקר מציעים לך אמצעי הפצה רבים כמו דואר אלקטרוני, אפליקציה לנייד, אתר אינטרנט, מדיה חברתית וקוד QR. תלוי איפה הקהל שלך צפוי לענות, אתה יכול לבחור אחד מהם. אתה יכול גם לשמור את התגובות אנונימיות כדי שהלקוחות שלך יוכלו לתת לך משוב כנה.
 • בחר את קהל היעד הנכון : מיקוד לקהל המתאים הוא קריטי להצלחת כל סקר. בחר את גודל המדגם הנכון כך שהוא ייצג את קהל היעד בפרופורציה המתאימה מבחינת הדמוגרפיה.

3. נתחו את התוצאות

 • הפקת דוחות : ברגע שתקבל מספיק תגובות, הגיע הזמן לנתח נתונים. צור ציון שביעות רצון לקוחות (CSAT) מהתגובות שהתקבלו בסולם של "לא מרוצה בכלל" עד "מרוצה מאוד". סנן תוצאות כדי לקבל תצוגה מפורטת של האופן שבו קבוצות שונות של לקוחות הגיבו. זה נותן הצצה כיצד הייתה החוויה שלהם והאם היה קבוצה משותפת של גורמים משפיעים. צור מסנני נתונים על סמך נתונים דמוגרפיים, שאלה, סוג מכשיר, מיקום ועוד. 

ערוך סקרי שביעות רצון לקוחות באופן קבוע וצור דוחות כמו ניתוח מגמות, השוואת סקרים, ענן מילים ודוח ניתוח טקסט. השווה את התוצאות עם הדוחות ההיסטוריים ובדוק אם יש שיפור כלשהו. אם כן, זה מרמז שחווית הלקוח השתפרה, ומכאן שגם שביעות הרצון שלהם מהמוצרים והשירותים שלך השתפרה.

 • שילוב עם כלים של צד שלישי : כדי ללמוד כיצד עומדות תוצאות סקר שביעות רצון הלקוחות שלך בהשוואה לנתונים ממקורות אחרים, תוכל לשלב את תוכנת הסקר שלך עם יישומי צד שלישי כמו Salesforce, Microsoft Dynamics CRM, Marketo, Hubspot, Tableau ועוד . כמו כן, אתה יכול להפוך את פעילויות השיווק שלך לאוטומטיות על סמך תגובות הלקוחות. לדוגמה, אם ניתוח התוצאות מצביע על העובדה שלקבוצה של לקוחות לא היה מספיק ידע על קו המוצרים, ניתן לשלוח להם מיילים שיווקיים ממוקדים באופן אוטומטי.
 • ייצוא תוצאות : ייצא תוצאות סקר בפורמטים נפוצים כמו .pdf, .doc ו-.xls כדי לשתף את התוצאות עם הצוות ובעלי עניין אחרים. אתה יכול גם להטמיע קישור לדוח הסקר שלך באתר האינטרנט שלך או לשתף את כתובת האתר באתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר.

4. בצע פעולה

 • סגור את לולאת המשוב : כל העניין בביצוע סקר שביעות רצון לקוחות הוא לדעת אם הלקוחות שלך מרוצים. אם לא, גלה מהם התחומים שבהם אתה יכול לשפר את החוויה שלהם. ניתן לקבל עצות מהסקר ולעבוד על תחומי השיפור. על פי דוח של גרטנר, 95 אחוז מהעסקים אוספים משוב מלקוחות, אך רק 10 אחוז באמת משתמשים בו. אל תאכזב את הלקוחות שלך על ידי קבלת המשוב שלהם, אך אל תפעל על פיו. העסקים הטובים ביותר מוודאים שהם נוקטים בפעולה ומשדרים את אותו הדבר ללקוחות שלהם.